Przez lata jako firma lokalna ze skromnym budżetem oraz wiedzą zdobywaliśmy doświadczenie ucząc się nie tylko na własnych błędach, ale i uczestnicząc w wielu kursach z dziedziny informatyki i nie tylko. Fakt ten potwierdzają otrzymane certyfikaty. Oto niektóre z nich:

Doświadczenie zawodowe

PortAll MF logotyp, Portall Mieczysław Falkowski logotyp, internet w świdwinie, internet świdwin, internet szerokopasmowy w świdwinie, internet szerokopasmowy świdwin, internet światłowodowy w świdwinie, internet światłowodowy świdwin, internet radiowy w świdwinie, internet radiowy świdwin, internet bezprzewodowy świdwin, internet bezprzewodowy w świdwinie, spawanie światłowodów świdwin, spawanie światłowodów zachodniopomorskie, spawanie światłowodów okolice szczecina

Wirtualne BOK

O nas

Nasza historia

 

Firma powstała w 2004 roku jako dostawca internetu na terenie Osiedla Wojskowego (przy lotnisku) w Świdwinie. Jednak początki tworzenia sieci sięgają przełomu lat 2002/2003. Wtedy to na terenie miasta Świdwin powstały pierwsze nadajniki radiowe udostępniające internet mieszkańcom miasta. W ciągu tych niespełna 20 lat objęliśmy zasięgiem obszar o promieniu 15km w koło Świdwina i poszerzyliśmy portfolio o takie usługi jak spawanie światłowodów, tworzenie stron www czy dostęp do telewizji HD w technologii IP. Firma zapisała się na kartach historii miasta jako pionier w budowie sieci z dostępem do internetu i telewizji wykorzystując najnowsze technologie.

 

Początek istnienia firmy PortAll Mieczysław Falkowski i sieci PORTALL-NET

Początki

Kilka słów wyjaśnienia dotyczące tego, skąd wzięła się nazwa firmy. Nazwa firmy PortAll zaistniała jako zlepek dwóch słów pochodzących z języka sieciowego i języka angielskiego. Słowo 'port' oznacza dokładnie port fizyczny znajdujący się w urządzeniu sieciowym (switchu, hubie itd.), do którego podłączone jest inne urządzenie sieciowe, serwer bądź bezpośrednio komputer klienta. Natomiast słowo 'all' w tłumaczeniu znaczy między innymi: wszystko, wszyscy, każdy. Wobec powyższego nazwę firmy PortAll można tłumaczyć tak: w naszej sieci znajdzie się "miejsce (port) dla każdego". Następnie nazwa ewoluowała poprzez PortAll ISP (Internet Service Provider) do obecnej nazwy PortAll MF (MF jako inicjały założyciela firmy oraz skrót od nazwy Multimedia Factory). Zmiana ta miała miejsce w momencie wdrożenia usługi Telewizji IP.

A co było na początku istnienia sieci? Na początku był chaos... Żartowałem :) Pierwsza bezprzewodowa w Świdwinie sieć budowana była pod szyldem firmy Emtronik M. Marko, z którą to firmą współpracujemy do dnia dzisiejszego. Od początku istnienia budowana była jako sieć bezprzewodowa w technologii 802.11b, która była pierwszym standardem Wi-Fi. Natomiast sieć, która powstała na Osiedlu Wojskowym była siecią w pełni przewodową zbudowaną w oparciu o kable typu skrętka. Łączem dostępowym wtedy było łącze typu Polpak z TPSA o przepływności 1Mb/s, a transfery jakie były osiągalne przez klientów były rzędu 64kb/s.Następne lata przynosiły rozwój technologii bezprzewodowej (802.11b/g, a, n, ac), która pozwoliła na to, by w chwili obecnej klient mógł osiągać transferu rzędu kilkuset Mb/s.

Praca a pasja.

Internet radiowy WiFi w Świdwinie początki istnienia firmy PORTALL Mieczysław FalkowskiGdy praca jest pasją, to nie przepracujesz ani jednego dnia. Tak mawiają ludzie, którzy chyba nic nie robią ;) Bo jak ma się to do pracy, która zajmuje większą część doby? Zdarzały się dni,   a także i noce spędzone nie tyle w pracy, ale       i w pracy i w utrudnionych warunkach. Praca   w nocy i na wysokości nie należy do najłatwiejszych, choć jest ciekawym doświadczeniem.

 

Sieć światłowodowa FTTH (Fiber To The Home)

W 2014 roku ponownie jako pierwsza firma w Świdwinie wprowadziliśmy do oferty łącza w technologii światłowodowej a dokładnie w technologii GPON. Ten typ łącza pozwala zaproponować naszym klientom transfery do Światłowody w PortAll MF w Świdwinie1,25Gb/s    w obu kierunkach (download oraz upload). Warunkiem jest możliwość doprowadzenia do klienta cienkiego kabla światłowodowego (przeważnie o średnicy 3mm). Choć technologia ta ma wiele zalet, to ma niestety kilka wad: koszt budowy infrastruktury jest o wiele większy oraz czas budowy takiej sieci jest o wiele dłuższy. Dodatkowo wchodzą jeszcze aspekty prawne oraz wszelkiej maści pozwolenia. Największymi zaletami są: prędkość, stabilność, brak podatności na zakłócenia oraz brak bezpieczeństwo (brak możliwości podsłuch przesyłanych danych).

 

Przyszłość

Następną generacją sieci bezprzewodowej jest standard 802.11ad. WiGig, bo tak potocznie jest nazywany, pracuje w odróżnieniu od Wi-Fi (2,4 i 5GHz) na częstotliwości 60GHz i przesyła dane wykorzystując inteligentne formowanie wiązki sygnału pomiędzy urządzeniami. Pozwalać ma to na uzyskanie nie tylko prędkości 8 Gbit/s, lecz także mniejszych opóźnień i większej odporności na zakłócenia. Nowy stanStandardy sieci w firmie PortAll MF w Świdwiniedard to niestety inny zasięg sygnału – aby z niego skorzystać, musimy znajdować się w odległości do 10 metrów od routera - innymi słowy, w tym samym lub sąsiednim pomieszczeniu. Gdy odległość stanie się zbyt duża, sygnał z 60 GHz przełączy się na znane nam 5GHz.

 

Do użytku wchodzi również sieć typu Mesh. Termin ten określa bezprzewodową sieć kratową, w której komunikacja rozłożona jest pomiędzy węzły nadajników radiowych zorganizowanych w topologii kratowej. Siatka odnosi się do połączenia między węzłami lub urządzeniami. Choć pojawiły się już urządzenia pracujące w sieci Mesh, to ich cena jest wysoka oraz zasięgi są niewielkie. Wobec tego jak na razie zastosować ją można jedynie w domu lub biurze.

PortAll MF WEB design Świdwin, projektowanie stron www Świdwin, projektowanie stron internetowych Świdwin, freelancer nowoczesnych stron responsywnych w Świdwinie, projektant stron responsywnych Świdwin.

Lokalny dostawca Internetu światłowodowego (FTTH), bezprzewodowego (Wi-Fi), przewodowego (UTP, FTP), oraz Telewizji HD (IPTV).


Zadzwoń: 789 000 582

Znajdź nas w sieciach społecznościowych:

PortAll MF WEB design Świdwin, projektowanie stron www Świdwin, projektowanie stron internetowych Świdwin, freelancer nowoczesnych stron responsywnych w Świdwinie, projektant stron responsywnych Świdwin, PortAll MF facebook

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2024r.

Polityka prywatności          Administrator strony: PORTALL MF 2004-2024r.