Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023r.

Polityka prywatności          Administrator strony: PORTALL MF

Znajdź nas w sieciach społecznościowych:

Lokalny dostawca Internetu światłowodowego (FTTH), bezprzewodowego (Wi-Fi), przewodowego (UTP, FTP), oraz Telewizji HD (IPTV).

Zadzwoń: 789 000 582

Poniżej zamieszczam krótki filmik odpowiadający na pytanie:

Jak się spawa światłowody?

Z punktu widzenia samej techniki spawania, nie ma różnicy czy spawa się światłowód jednomodowy czy wielomodowy. Dla niewtajemniczonych możliwie najkrócej mówiąc światłowód jednomodowy różni się od światłowodu wielomodowego zastosowaniem. Multimode (światłowód wielomodowy) stosuje się głównie w serwerowniach ze względu na zasięgi, na jakich może pracować (do 550m) i możliwość uzyskania większych prędkości przesyłu danych. Singlemode (światłowód jednomodowy) można kłaść i stosować na odległościach przekraczających 100km (bez regeneracji sygnału optycznego). Pomijam tutaj wymiary fizyczne rdzeni światłowodów (9 mikrometrów kontra 50 mikrometrów odpowiednio dla siglemoda i multimoda), ponieważ przy samym spawaniu poza ustawieniem odpowiedniego typu kabla nie ma to żadnego znaczenia.

 

 

Przy spawaniu np. muf światłowodowych, gdzie spawa się dużo włókien, istotną kwestią jest wypracowanie sobie nawyków ruchowych, by przypadkiem przez niepoprawny ruch ręką nie uszkodzić już pospawanych włókien, które mają średnicę zaledwie 125 mikrometrów.

Jak się spawa światłowody?

28 marca 2020

WRóĆ DO BLOGA

Wirtualne BOK

Nowa strona PORTALL Mieczysław Falkowski